Бухгалтерська фірма «Софі»
(044) 362-99-40(098) 022-41-60(095) 175-57-24

Заплановано спростити постановку платника податків на облік і реєстрацію платників ПДВ

ДФС розробила і опублікувала проект наказу Мінфіну «Про затвердження змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість».

http://bfsofi.com.ua/ukr/bukhhalterske-obsluhovuvannia

Метою розробки проекту є скасування або спрощення (удосконалення) окремих документів, які подаються платниками податків до контролюючих органів і видаються контролюючими органами платникам податків.

Передбачається скасувати:

  • Довідку про взяття на облік платника податків (ф. № 4-ОПП), яка видавалася контролюючим органом. Для платника податку, відомості про яку не підлягають включенню до ЄДР, вводиться нова довідка про взяття на облік — ф. № 34-ОПП;
  • Повідомлення про взяття на облік за неосновним місцем обліку (ф. № 16-ОПП), яке видавалося контролюючим органом.

Для постановки платника податків на облік за неосновним місцем обліку проектом, запроваджується нова спрощена форма заяви (ф. № 17-ОПП), у якій зазначаються тільки контролюючі органи та платник, який бажає стати на облік за неосновним місцем обліку. Така заява може бути подана до контролюючого органу, як за неосновним місцем обліку, так і за основним місцем обліку.

Передбачається постанова на облік, за неосновним місцем обліку також на підставі повідомлення, про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність (ф. № 20-ОПП). Таке повідомлення подається до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Якщо платник податку визначив у повідомленні за ф. № 20-ОПП контролюючий орган, в якому він бажає стати на облік за місцезнаходженням відповідного об'єкта оподаткування (неосновне місце обліку), то він звільняється від обов'язку подання додаткових заяв, в контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів оподаткування.

Проект спрощує форму реєстраційної заяви платника ПДВ. Зокрема, ф. № 1-ПДВ виключаються відомості про:

  1. найменування контролюючого органу, де здійснюється реєстрація або перереєстрація платника;
  2. місце знаходження (місце проживання) платника при первинній реєстрації платником ПДВ;
  3. контактні телефони заявника та відповідальних осіб платника (для юридичних осіб);
  4. кількість працюючих і т. д.

Новою формою заяви передбачено, що у разі добровільної реєстрації платником ПДВ у разі перереєстрації платником ПДВ особа, подає лише один (перший) лист заяви. Два аркуші заяви подаються тільки при обов'язковій реєстрації, а також при реєстрації платниками ПДВ інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, учасників договору про спільну діяльність, керуючих майном.

Джерело